Ændringer hos Effektlageret

BLB Horsens har i mange år haft et godt og tæt samarbejde med Effektlageret Horsens.

Mikkel Matzen overtog i 2025 ejerskabet af butikken og det betyder forhåbentligt mange års fortsat samarbejde.

Effektlageret tilbød under tidligere ejer, BLB´s medlemmer 10% rabat på ikke nedsatte varer. Denne ordning har Mikkel valgt at ændre under hans ejerskab.

I stedet afholdes der medlemsaftener i Effektlageret efter lukketid for indbudte foreninger. Aftenerne byder på særlige tilbud og rabatter, orientering om nyheder og arrangementer, samt konkurrencer. Herudover tilbyder Effektlageret lukket arrangement for BLB på en klubaften med lignende vilkår.

Effektlageret afholdte 25/3-26 det første arrangement for inviterede klubber og det kan klart anbefales at deltage når de igen åbner dørene til lignende arrangement.

Relaterede Indlæg
Kontingent 2026 er på vej

Kontingentet for 2026 er nu udsendt. Såfremt du ikke modtager din opkrævning...

Foreningsaften hos Effektlageret

Effektlageret inviterer BLB til foreningsaften 25/3-26 kl 18-21 i butikken på Vejlevej....